"Hospicjum to też Życie"

Punkt informacyjny
telefon: 29 769 33 50
od poniedziałku do piątku
od godziny 8.00 do 12.00

Praca w domu chorego
od poniedziałku do piątku
od godziny 7.30 do 20.00Caritas Diecezji Łomżyńskiej

25 8757 0001 0001 6766 2000 0010

z dopiskiem "Hospicjum w Ostrolece"


tel./fax. 029 769 33 50
Świadectwa

Podziękowanie Reginy
Serdeczne Bóg zapłać całemu Hospicjum Zbawiciela Świata za dobrą opiekę Jana Zalewskiego i za odprawianie Mszy Świętych. Niech dobry Bóg błogosławi wszelkimi łaskami na dalsze lata.
Bóga zapłać.
Regina Zalewska


Choć wszystkich pacjentów traktujemy równo, są tacy, którzy częściej niż inni wracają w naszych spotkaniach. Myślę tu o tych, którzy częściej niż inni wracają w naszych wspomnieniach. Myślę tu o tych, których choroba była wyjątkowo ciężka, sprawiła im wszechogarniający ból, którzy odchodzili, do końca nie poddając się chorobie, oraz o tych, których śmierć nas zaskoczyła.
Małgorzata


Praca w hospicjum to pomoc drugiemu człowiekowi w zmaganiach i walce z choroba. To łagodzenie objawów fizycznych, bólu, wymiotów itd. oraz wsparcie psychiczne, którego pacjenci bardzo potrzebują i bez którego nie mają sił, aby przeżyć kolejny dzień. Czasami chorzy nie przyznają się, że cierpią, że czują strach i ból, ale ich oczy zdradzają wszystko. I to my, jako osoby mające bliski i codzienny kontakt z chorym i rodziną, bierzemy na siebie troskę i odpowiedzialność za to, jak chory przeżyje resztę swoich dni.
Dorota
© copyright 2006
Ostrołęka
www.luba.int.pl


strona główna | caritas diecezji łomżyńskiej | diecezja łomżyńska | kontakt