Pola Nadziei 2009/201006 paĽdziernik 2009
Serdecznie zapraszamy po raz kolejny do udziału w międzynarodowej i ogólnopolskiej akcji hospicyjnej „Pola Nadziei 2009/2010”. Po raz kolejny podejmujemy wspólne działania. Nasza praca to nie tylko służba umierającym, to nie tylko tak potrzebne wsparcie dla osób w żałobie, ale także nieustanne wnoszenie do społeczeństwa źródeł nadziei, że zawsze można pomóc bardzo cierpiącym osobom. Dlatego zapraszamy do współpracy wolontariuszy, młodzież szkolną oraz media, aby pokazywać jak rozumieć i jak wspierać różnych cierpiących ludzi.

W piątek 9 października uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i średnich sadzić będą żonkile w ramach ogólnopolskiej akcji "Pola Nadziei".

POLA NADZIEI 2008
POLA NADZIEI 2009

HOSPICJUM CARITAS kontynuuje rozpoczętą jesienią 2008 r. akcję „Pola Nadziei".

W dniu 17 maja 2009 r. przed kościołami Ostrołęki odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Hospicjum, które świadczy usługi chorym z miasta i okolic.
Serdeczne podziękowania kierujemy do ofiarodawców za zrozumienie i wsparcie materialne w tym szlachetnym dziele.

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. W piątek 17 kwietnia młodzież szkół średnich i gimnazjów ścinać będzie żonkile posadzone jesienią i rozprowadzać na ulicach Ostrołęki. Całkowity dochód z akcji zostanie przekazany na Hospicjum Caritas.
Wideoreportaż z portalu eOstroleka.pl

Niech zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe napełni wszystkich pokojem i wiarą.
Doda sił w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
W Święta Zmartwychwstania Pańskiego życzę tego wszystkiego czego na co dzień brakuje, wszystkim chorym i ich rodzinom.

wraz z Zespołem

W parafii Zbawiciela Świata od 22 do 25 marca trwają rekolekcje wielkopostne prowadzone przez Ks.Jędrzeja Orłowskiego SAC - ze Zgromadzenia Księży Pallotynów, kapelana hospicjum w Gdańsku, duszpasterza akademickiego przy Akademii Medycznej.

Światowy Dzień Chorego, który w Kościele katolickim obchodzimy pielgrzymując do Matki Bożej z Lourdes, skupia naszą uwagę na ogromnym świecie cierpienia fizycznego i duchowego w świecie. Serdeczną myślą obejmujemy wszystkich chorych, a w sposób szczególny dzieci. Ich niezawinione cierpienie prowokuje w nas trudne pytania o sens ludzkiego życia i cierpienia i stanowi okazję do tego, by odnowić w nas postawę dziecięcego zawierzenia wobec Boga, który jest obecny w krzyżu każdego człowieka.

"Caritas Bliźnim"06 luty 2009
Zgodnie z aktualnym stanem prawnym podatnicy mogą przekazywać 1 % swojego podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2008 na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Jak przekazać 1% podatku na rzecz „Caritas Bliźnim" i wspomóc w ten sposób Caritas Diecezji Łomżyńskiej?

W IMIENIU POTRZEBUJĄCYCH DZIĘKUJEMY !

Boże Narodzenie 200822 grudzień 2008
Drodzy Chorzy!

„Pokój zakwitnie,
kiedy Pan przybędzie”

Na najbliższe Święta Bożego Narodzenia przyjmijcie serdeczne życzenia, zdrowia, siły ducha i krzepiących znaków ludzkiej przyjaźni. Niech Wam nie zabraknie odczuwalnej opieki Bożej Matki – Rodzicielki Słowa Bożego, pochylonej w pokornym zdumieniu nad Słowem, które z Niej dla naszego zbawienia Ciałem się stało.

Z ciepłym pozdrowieniem

Kierownik Hospicjum Caritas
z Zespołem

Pisali o nas13 paĽdziernik 2008
O śmierci można zwyczajnie rozmawiać
Ostrołęczanie pomogli hospicjum, ucząc się przy tym, że.... Hospicjum Caritas przy parafii Zbawiciela Świata w Ostrołęce po raz trzeci przyłączyło się do Ogólnopolskiej Kampanii "Hospicjum to też Życie”.

Żonkile na Polach Nadziei
Uczniowie I i II LO posadzili żonkile w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, przypominającej o potrzebie wolontariatu na rzecz hospicjów. Na placu Bema wraz z młodzieżą i kadrą II Liceum Ogólnokształcącego cebulki żonkili sadził prezydent miasta.

V kampania "Hospicjum to też Życie"

Jesienią tego roku uczestnicy kampanii „Hospicjum to też Życie” i programu „Lubię pomagać” zorganizują szereg wydarzeń, które będą promować wolontariat hospicyjny wśród młodzieży szkolnej oraz wspierać materialnie hospicja z całej Polski. 11 października w Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej zorganizowane zostaną wydarzenia pod wspólnym hasłem “Gramy dla hospicjum”.

PROGRAM KONCERTU

« Poprzednia ... 2 3 4 5 6 7 8 [ 9 ] 10 11 Następna »